Anne Mutluluğunun Paha Biçilemezliği

Öyle bir şeydir ki mutluluk, insandan insana yayılan paha biçilemez bir değerdir. Zor bulunur ama oldukça değerlidir. Hele de bu mutluluğu en sevdiğinizde görmeniz sizi de mutlu edecek oldukça önemli oldukça özel anlardır. Özellikle de annenizin gülüşünü mutluluğunu görüyorsanız… 🙂

Anneyi mutlu etmek

Anneyi mutlu etmek bu dünyada yapılabilecekler listesinde baş sırayı alan en önemli eylemdir şu hayattaki. Çünkü anneler hayattaki, hayatımızdaki en önemli en değerli varlığımızdır. Bizi 9 ay boyunca bıkmadan usanmadan yük edip taşıyan, kanıyla canıyla besleyen, 9 ay yollarımızı gözleyen o değil midir? 9 ay sonra bizi dünyaya getirdiğinde gecesiyle gündüzüyle bize bakan bir an olsun başımızdan ayrılmayan, yediren içiren yaşatan, başımızda bekleyen, ateşli gecelerimizde hasta olduğumuz zamanlarımızda korkuyla karışık bir endişe ile bize bir şey olacak diye geceler boyu kendi kendini yıpratmış, bir iyileştiğimizde ise güzünde güller açmış nadide bir insandır anneler. Şimdi siz söyleyin var mıdır anne gibisi, size anne kadar emek vereni? Yoktur değil mi!

Emektar anneler, uykusuz geçen geceler!

Ömrünü sizin için harcayan, gözlerinizin içine sırf siz gülümseyin mutlu olun diye bakan ve ömrü boyunca elinden geldiği hatta elinden gelenin fazlasını yaparak sizi en iyi şekilde büyütüp yetiştirmiş okutmuş yememiiş yedirmiş içmemiş içirmiş derler ya  aynen o misal her anınıza yetişen anneniz için onu mutlu edecek bir şeyler yapma sırası şimdi sizde!

Onu ne kadar mutlu ederseniz 0 kadar mutlu olursunuz siz de. Çünkü emin olun içinizdeki anne sevgisi annenize olan  duygularınız başka hiçbir şeye hiç bir sevgiye benzemez. Öyle güzel öyle derindir ki o sevgi yeri boşalmaz boşalsa dolmaz. Ama öyle bir ihtimal yok çünkü yeri boşalamaz ve paha biçilemez. Hiç bir sevgi ile kıyaslanamaz karşılaştırılamaz anne sevgisi. Çünkü hayatınızda belki de kimler geldi kimler geçti dönüp baktığınızda, tek bir hata ile bile kimleri sildiniz kimler sizi sildi neler oldu neler bitti.

Ama dönün bakın annenize. Ne kadar kırdıysanız ne kadar üzdüyseniz de onu asla sevgisi azalmaz asla bitmez. 2 dakika sonra yanağına öpücük koyar, alırsınız gönlünü olur biter:)

Sevgiler.

Yaklaşan anneler gününde anneniz için alacağınız özel bir anneler günü hediyesi, ona kendini çok değerli hissettirecektir. Hediye seçerken annenizin hoşuna gidecek farklı ürünler seçmeyi unutmayın. 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here