Doğum Günü İçin Foto Kitap Fikirleri

<p style=”text-align: left;” align=”center”>

Sevdiğiniz kişinin doğum günü için bir fotoğraf albümü yapma, özel bir günün anıları korumak için harika bir yoldur. Doğum günleri her yıl gelip birçok fotoğraf çekilse de, fotoğrafların çoğu sadece çekmecelerde çürür. Daha da kötüsü, hatta bazıları asla basılmaz ve sadece bilgisayarda saklanır. Güzel bir düzenle kişiselleştirilmiş bir fotoğraf albümü oluşturma, doğum günü partinize harika anılar eklemenizde yardımcı olacaktır. Dahası, doğum günü fotoğraf kitapları, aileniz ve arkadaşlarınız için harika bir hediyedir. Büyük anne ve babanın torunlarının 1. yaş gününe ait bir fotoğraf albümünü hediye olarak alması ne kadar hoş olurdu bir düşünsenize. Fotoğrafları verdiğinizde size doğum günü fotoğraf albümü hazırlama servisi sunacak birçok web sitesi bulunmaktadır. Bu çok iyi bir fikir olmasına rağmen kendi doğum günü fotoğraf albümlerinizi oluşturmanız daha iyi olmaz mı? Ve bu hiç de zor bir iş değil. Tek ihtiyacınız olan bazı doğum günü fotoğraf albümü fikirleri. İşte size deneyebileceğiniz bazı benzersiz doğum günü fotoğraf kitabı fikirleri.

Doğum Günü Fotoğraf Kitabı Fikir No: 1

Gerekli Malzemeler

 • 1 sayfa, 18×24 suluboya kâğıdı
 • Çift taraflı bant
 • Güçlü kumaş yapıştırıcı
 • Makas
 • Cetvel
 • Dekoratif süslü kâğıt
 • Maket bıçağı
 • Düzeltici Tahta
 • Grogren kurdele
 • Fotoğraf çerçeve efektleri
 • Mukavva
 • Kalem

Uygulama

Bu doğum günü fotoğraf albümünü yapmak için, çalışma masasına suluboya kâğıdınızı yerleştirmeniz gerekiyor. Bir cetvel ve kalem yardımı ile uzun kenarlardan her bir 15cm’de nokta koyun. Bunu kâğıdın üst ve alt tarafı için ayrı ayrı yapın. Yine iki üst ve alt noktaları düz bir çizgi ile birleştirin. Çizgilerin yardımı ile kâğıdı akordeon şeklinde katlayın. Sol tarafta 1 cm boşluk kalacak şekilde kalan kısmı makasla kesin. Bunu yaptıktan sonra, akordeon tarzı katlanmış kâğıdı 90 derece açın ve 12,5 cm işaretleyin. Kâğıdı üç eşit parçaya kesin.

Şimdi, daha önce kesmiş olduğun 1cm genişliğindeki sekmeye dar bir çift taraflı bant yapıştır. Katlanmış kâğıdı diğer üç eşit parçanın ikisiyle birleştirin. Sonra iki mukavva kartonu fotoğraf sayfalarının büyüklüğünde kesin. İki adet süslü dekoratif kâğıdı mukavva kartondan 1 cm daha uzun olacak şekilde kesin. Çift taraflı bant ile mukavva ile dekoratif el işi kâğıtlarını birbirine yapıştırın. Bu yapıldıktan sonra, dekoratif kâğıdın artan kısmını kesin. Çift taraflı bandı mukavva parçalarının arkasına yapıştırın ve fotoğraf kitap sayfaların ön ve arkasına tutturun. Daha sağlam olması için mukavvaları düzeltici tahtayla pressleyin. Uzun bir grogren kurdele parçası kesin ve güçlü bir kumaş yapıştırıcısı ile fotoğraf kitabının arka kapağının içine yapıştırın. Son olarak fotoğraf kenarlıklarını fotoğraf kitabının “sayfalarına” ekleyin. Fotoğraf kenarlıkları kuruduktan sonra, doğum günü fotoğraflarınızı fotoğraf kitabının her sayfasına yerleştirebilirsiniz. Pullarla yaldızlarla süsleyin ve her fotoğraf hakkında istediğiniz gibi hatıralar yazın.

Doğum Günü Fotoğraf Kitabı Fikir No: 2

Gerekli Malzemeler

 • Mini fotoğraf albümü
 • Kesme Tahtası
 • Kart stoğu
 • Makas
 • Cetvel
 • Fantezi dekoratif kağıt
 • Maket bıçağı
 • Maskeleme bandı
 • Tutkal
 • Metalik akrilik boya
 • Mukavva
 • Kalem

Uygulama

Bu fotoğrafı kitabını yapmak için, önce dekoratif kâğıtları mini bir fotoğraf albümü ile aynı boyutta kesin. Şimdi doğum günü fotoğraflarını fotoğraf kitabına dizmek istediğiniz sıraya göre düzenleyin. Kart stoklarını fotoğraflarla aynı boyut ve şekilde kesin. Fotoğrafları ters çevirin ve dört köşesinden de üçgen şeklinde işaretleyin (fotoğraf köşeleriyle aynı şekilde). Aynı işaretlemeleri kart stoğunda yapın. Kart stoğunu dekoratif kâğıtlar üzerine işaretçi olarak yerleştirin ve kâğıtta dört delik açın. Deldiğiniz bu dört kesin fotoğrafın yerleştirileceği yerdir. Albüm kitabın her sayfasında bu tarz kesikler açın. Dekoratif kâğıdın arkasına tutkal sürün ve albüm sayfasının üzerine serin. Fotoğrafları dekoratif kâğıtların üstüne ve kesiklerin içine yerleştirin. Fotoğraflar için kart stoklarının üstüne yazı yazabilirsiniz.

Başka bir kart stok kâğıdının üzerine bir şablon yapın ve fotoğraf kitap kapağının üstüne yerleştirin. Maskeleme bandı ile güvenli bir şekilde şablonu çevreleyin ve şablonu metalik akrilik renk boya ile boyayın. Boya kuruduğunda, maskeleme bandını ve şablonu kaldırabilirsiniz. Şablon baskılı doğum günü fotoğraf albümünüz hazır.

Doğum Günü Fotoğraf Kitabı Fikir No: 3

Bir doğum günü fotoğraf albümü yapmak için bir başka harika fikir de, evin bir köşesine atmış olduğunuz eski bir adres defterini kullanmaktır. Eski bir adres defteri alın ve tüm sayfaları sağlam olup olmadığını kontrol edin. Spiral telli bir adres defteri bu proje için en iyi sonucu verecektir. Akrilik boya renkleri ile adres defterinin sayfalarını her sayfa için farklı bir renk seçerek sprey boyayla boyayın. Sprey boya kuruduktan sonra, doğum günü fotoğraflarını adres defterinde bir araya getirin. Fotoğraf kitabının ön kapağını daha ilginç yapmak için, güçlü bir yapıştırıcı ile en sevdiğiniz doğum günü fotoğrafını kapağa ekleyebilirsiniz. Bitirirken fotoğrafın çevresine dört parça satin kurdele tutkallayın.

Doğum Günü Fotoğraf Kitabı Fikir No: 4

Şimdiye kadar hiç kullanmadığınız bir sürü eski kartpostalınız mı var? Öyleyse neden bir doğum günü fotoğrafı kitabı yapmıyorsunuz? Bu basit kendi kendine yap projesi için, 15-20 eski kartpostal toplayın ve delici zımba ile her kartpostalın bir ucunda iki delik açın. Kartpostalları delerken, kartpostallardaki deliklerin birbirine denk geldiğinden emin olun. Şimdi kartpostal deliklerini iki bağlayıcı halka ile birleştirin ve kartpostalların içine en sevdiğinizi doğum günü fotoğraflarını yerleştirin. Renkli kartpostallar doğum günü fotoğraflarınız için ilginç bir arka plan olacaktır.

Bu tür kişiselleştirilmiş doğum günü fotoğraf kitaplarından güzel bir hatıra eşyası olur. Fotoğrafları doğum günü fotoğraf kitabı için derlerken, onları pasta keserken, hediye pakedini açarken gibi farklı anlara göre kategorize edebilirsiniz. En çok sevdiğiniz ve doğum günü ruhunu en iyi temsil eden fotoğrafları seçin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here