Milli Piyango İstatistikleri – Bugüne Kadar En Çok Çıkan Sayılar ve Yorumları

Her sene yılbaşı öncesi Milli Piyango biletleri bilet bayii ve gişelerinde adeta yok satıyor. İnsanlar zengin olma ümidiyle aralık ayının son haftasında adeta gişelere akın ediyor. Uzun kuyrukların oluşturduğu bayiilerin en gözdesi Nimet Abla bayii. Peki kimdir bu Nimet Abla, İnsanların umutlarını bağladığı bilet almak için günlerce kuyrukta bekledikleri nimet abla bakın kimmiş;

Nimet Abla yani Melek Nimet Özden 1899 da İstanbul da doğdu ve 28 Temmuz 1978’de yaşamını yitirdi. Bir milli piyango satıcısı olan Nimet Abla, 1928 yılında eşinin Eminönü’ndeki dükkânında (o günlerdeki adıyla Türk Tayyare Cemiyeti) Millî Piyango biletleri satmaya başlamasıyla kendisinin de ünlü olma yolundaki yaşamı başlamış oldu. Tanıtım amacıyla halka dağıtılan biletlerin parasını toplayamayınca aile iflasın eşiğine geliyor ama “Nimet Abla”nın girişimiyle aile iflastan son anda kurtuluyor. Nimet Özden, Türk Tayyare Cemiyeti’nden bayiilik alıyor ve 1931 yılında sattığı bir bilete büyük yılbaşı ikramiyesi olan yüzbin lira çıkması ve basının bu durumu fotoğraf ve röportajlarla kamuoyuna sunması, Nimet Abla gişesinin ününü arttırmaya yetiyor. 1938’de Eminönü’deki istimlak çalışmaları nedeniyle şimdiki yerine taşınan bilet gişesi, giderek Türkiye çapında tanınmaya başlayan ünlü bir gişe oluyor.  Reklama önem veren Nimet Abla, bilet alanlara kazandırdığı paralar için gazetelere ilan verdi.

Melek Nimet Özden, Milli Piyango idaresi üzerinde etkin bir öneme sahip olmuş. Nimet Abla gişesinin bugün merkez dışında iki de şubesi bulunuyor.

Her sene yılbaşı bileti almak için Türkiye’nin dört bir yanında insanlar Nimet abla’ya akın ediyor. Peki son yıllarda en çok hangi rakamlara ikramiye çıktı. Milli piyangonun rakamsal istatistiklerinde “3” rakamının çoğunlukla, ikramiyeyi en çok kazananların biletinde olduğu gözlendi.  Son 15 yıllık dönemde büyük ikramiye çıkan  biletlerin üzerindeki rakamlar incelendiğinde “3” rakamının 18 kez şans küresinden çıktığı belirlendi. “3”ü izleyen “6” ve “7” rakamları 13’er kez çıkarak en şanslı 2. rakam olurken, “5” rakamı 11 kez, “1”, “2” ve “9” rakamları ise 10’ar kez büyük ikramiye kazanan biletleri belirledi. Milli Piyango’nun Yılbaşı çekilişlerinin en “talihsiz” rakamı ise ‘0’ oldu. Son 15 yılda büyük ikramiye isabet eden Milli Piyango biletlerinin sadece 5’inde “0” rakamı yer aldı.

Eğer sevdiklerinize yılbaşı hediyeleri almak istiyorsanız, milli piyango bileti güzel bir hediye seçeneği olabilir. 🙂

Size tavsiyemiz; 3, 5, 6, 7, 1, 2 ve 9 rakamları bulunan biletleri tercih etmeniz. İyi şanslar, mutlu yıllar…

Milli Piyango İkramiye Çıkan Bilet Örnekleri

 

 

 

 

2018 Yılbaşı Milli Piyango Büyük İkramiyesi

Her sene olduğu gibi bu senede de Milli Piyango biletleri merakla bekleniyor. Milli geleneklerimizden yılbaşı biletlerinin ikramiye oranları belirlendi. Büyük ikramiye beklendiği gibi hayalleri süslemeye yetiyor ve hatta artıyor bile! 2018 yılbaşı Milli Piyango bileti büyük ikramiyesi tam 61 Milyon TL.

İkramiye büyük olunca hayaller de büyük oluyor elbette! Tabii hayaller kadar da kuyruklar söz konusu. Özellikle popüler Milli Piyango satıcılarının önünde uzun kuyruklar oluşuyor.

Ekrana dahi zor sığan bu paralar yeni yılda birkaç kişiyi herkesten daha mutlu edeceği kesin. Milli piyango biletini alırken, mutlaka satıcı damgasının olduğuna dikkat edin. Hayalleri yarım bırakan sahte biletlerden uzak durmak için bilindik yerlerden biletinizi temin etmek daha sağlıklı olacaktır.

28 Yorumlar

 1. Yahu bu nasıl bir iştir ki yaklaşık 35 yıldır devamlı bilet alırım çıkmıyor. Örneğin bazen 7 tane bilet aldığım olur amorti dahi çıkmamıştır. Şans benden 100 metre ileride koşuyor. Görüyorum da ama yetişemiyorum. O ŞANS NASIL OLSA BİR GÜN İYİCE İHTİYARLIYACAKTIR İŞTE O ZAMAN ………..

  • Evren’den Torpilim Var adlı kitabı al oku şansın açılacaktır.
   Şu yazıyı yazman bile ilanihaye sana çıkmayacağını gösterir bile demiyorum 🙂

 2. birgün bana da büyük ikramiye çıkacak umuduyla senelerdir bilet alırım; şimdiye kadar en fazla amorti ve son 2 rakamına göre ikramiye kazanmışımdır. birgün de bana çıksa büyük ikramiye hayat ne güzel olurdu..

 3. bugüne kadar benim yakınımda ve hatta bulunduğum ilde hiç ikramiye çıkmadı piyangodan zengin olan çevremde hiç kimseyi ne duydum ne de gördüm

  • Katılıyorum en azından deseydik evet bu zengin diye , bir tane de “ünlü loto” olsa da çıkanın açıklanması zorunlu olsa onu oynasak hani söyle orta zorlukta bir piyango sayısal gibi.

  • Zaten çıkma gibi bir şansı yok inaninki. Hersene 10 artane alırım bu senede inancimi bozmadim ve alım dedim 10 tane aldım 1 tanesinemi amorti vurmaz allah belanı versin senin gibi biletin anladimki tamamen Sahtekarlık. Ve inanin arkadaşlar tamamen yalan nasıl inandım aldım hâlâ kendimden utanıyorum çünkü almicam diye yeminliydim. Ama bundan sonra alırsam namerdim sinirlerim boşaldı yaaa. 20 biletten bir amortimi çıkmaz allah belanizi versin yazık halka. 😠😠

 4. Milli piyango çıkarma ihtimalinizin en çok olduğu şans oyunudur , kazı kazanda da para var tabi ama genelde daha küçük miktarda paralar kazanma ihtimaliniz daha çokça olabilir ama yüksekçe ikramiye olarak en çok milli piyango 600.000’de 1 kazanma ihtimalinizmiş bu diğer şans oyunlarında artarak gidiyormuş en zoru süper loto 3.500.000’da 1 kazanma şansınız varmış ve süper loto büyük ikramiyesi ege bölgesine hiç çıkmamaktadır bu büyük ikramiye gördüğüm kadarıyla.

 5. hiç çıkmıyor piyangodan para ya zaten haram para allah illaki düşünmüştür belki o para bizi şaşırtçak günaha sokçak mesela çıkmış olsa bile insana rahat vermezler öldürebilirler bile harm para olan piyango parasını aldıktan sonra dünyamız güzel geççek ama ahiretimiz berbat olcak önemli olan ahireti iyi olmak

 6. Arkadaslar loto sanstopu gibilerde hile var chp millet vekili konya bunu gundeme tasidi 1 haftada gundemden dusurduler ayni bayiyi 3 defa cikma olasiligi kacsa size cikma olasiligi odur

 7. Arkadaßlar milipiyango büsbütün hileyle hazırlanmış eskiden çıkmaolsılığı vardı şimdi yok anlayın artık

 8. arkadaşlar geceen sene bana 5 mılyon lıra vurdu aldım araba aldım ev aldım ıs kurdum evet hayatınız degısıyor ama cok ta mutlu olmuyorsunuz o yuzden bu para ya hemen gıdıyor yada dokunmayacaksınız bu sene tekrar aldım eger cıkarsa hepsını mehmetcık vakfına verecegım para bana huzur getırmedı sadece porch araba aldım o da hayalımdı baska da bır ıyı bısey yok o yuzden nasıp bu gelır de gelmezde

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here